About

Od doby, kdy jsem začala psát tento blog v září 2013, se toho událo hodně. První stránky jsem tehdy dávala dokupy na letišti v Pekingu, kde jsem za zvuku táhnoucích čínských cajdáků čekala na spoj do Taipei a s lehce rozporuplnými pocity letěla na ostrov, který se pro mě velmi rychle stal srdcovou záležitostí, na jehož krásu a krásu jeho místních lidí nedám dopustit.

Na Taiwanu jsem byla 6 měsíců. Zápolila jsem s čínštinou, s níž bez valných úspěchů zápolím dosud, na dálku dodělávala studium a ve volných chvílích, ve kterých mě neděsily klikyháky čínských znaků, psala tenhle blog a zamilovávala se do mého Američana.

Po půl roce jsem se vrátila domů a za pár měsíců zase zpátky na Taiwan. S přítelem nás čekalo cestování po jihovýchodní Asii. Baťohy nejprve narvané k prasknutí jsme postupně zredukovali na tři trička, dvoje kalhoty, jedny tenisky, žabky, plavky, noťas, iphone a pár knížek. Velmi brzy jsme zjistili, že nic víc ani vlastně nepotřebujem. Šetřili jsme, co to šlo, jedli dvakrát denně a často dávali jeden chod na půl a autobusy pro místní (lidi, zvířata, krabice) projezdili Thajsko, Laos, Kambodžu a Vietnam. Zápisky z cestování jsme opět přidávala zde. Ale spíš než pro ostatní jsem si psala pro sebe. Tento můj virtuální deníček mi pomáhal uchovat zážitky, jak nejdéle to jen bylo možné.

V severním Vietnamu jsme dali Asii sbohem a přestěhovali se do Prahy. Já našla práci velmi rychle, on na tom byl hůře. Po roce jsme se rozešli. V Praze jsem zůstala dalších 12 měsíců a v mezičase se objevil někdo jiný. A ten je tady stále. V polovině ledna 2017, po dvouletém pracovní jubileu, jsem sbalila kufry a opět otevřela tento blog, abych – tentokrát na letišti v Curychu – začala psát další asijské kapitoly. Držte mi palce. 🙂

Ze Singapuru zdraví,

Hanka

13312879_10154146400470539_2297763985834479072_n

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s